Kalendarz imprez 2018/2019

WRZESIEŃ

Rozpoczęcie roku w przedszkolu oraz zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Dzień pieczonego ziemniaka.

PAŹDZIERNIK

Pasowanie na Przedszkolaka - przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki. 
Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Wszystkich Świętych.

LISTOPAD

Światowy Dzień Pluszowego Misia - każde z dzieci będzie miało możliwość przyniesienia do przedszkola swojego ulubionego pluszaka, wspólne czytanie Misia Uszatka, zabawy z maskotkami.
Wróżby Andrzejkowe - zapoznanie z tradycjami zabaw andrzejkowych, wspólne wrózenie i odlewanie wosku.

GRUDZIEŃ

Odwiedziny Świętego Mikołaja - uroczyste powitanie Świętego Mikołaja w przedszkolu, recytacja wierszy, wspólne zabawy oraz wręczenie mikołajkowych prezentów.
Wigilia - tydzień przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Poznanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Wspólne ubieranie choinki i przyrządzenie przedszkolnej Wigilii.

STYCZEŃ

Dzień Babci i Dziadka - przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki.
Zabawa choinkowa - Bal Karnawałowy, na którym każdy z przedszkolaków bedzie mógł zaprezentować się w wymarzonym przez siebie przebraniu oraz wziąć udział w przygotowanych zabawach i atrakcjach.

 
LUTY
 
Dzień Miłości - przybliżenie postaci św. Walentego, przygotowanie serduszek, przystrojenie nimi przedszkola. Wykonanie walentynek dla osób, które kochamy.

MARZEC

Święto Kobiet Dużych i Małych 
Światowy Dzień Zespołu Downa - data obchodów nie jest przypadkowa, dzień 21.03 patronuje rozpoczynające się wiośnie i narodzinom, data wiąże się również z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu.


KWIECIEŃ
Tydzień przygotowań do Wielkanocy. Poznanie tradycji i zwyczajów związanych z Wielkanocą. Przygotowanie pisanek i ozdób wielkanocnych.
Dzień marchewki.
Światowy Dzień Ziemi - kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci, nauka segregacji śmieci oraz dbania o czystość najbliższego otoczenia.

MAJ

Dzień Flagi Narodowej - budzenie u dzieci miłości i przywiązania do Ojczyzny, rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju. Kształtowanie uczuć patriotycznych oraz dumy narodowej. Wspólne wykonanie flagi.

CZERWIEC

Dzień Rodziny- świętujemy Dzień Mamy, Taty oraz Dziecka na wspólnym pikniku. Wspólna integracja dzieci i rodziców, część artystyczna przygotowana przez przedszkolaki.
Uroczyste zakończenie roku