Aktualności

W najbliższym czasie:

15.07.2019-28.07.2019- przerwa wakacyjna 

  

Informacja!
Przypominamy, że w każdy ostatni piątek miesiąca nauczyciele z ul. Wolności pełnią dyżur od godziny 15:30 do 16:30. Prosimy o wcześniejsze poinformowanie w przypadku chęci porozmawiania.Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019!
Dnia 03.09.2018r. Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Planeta 21 ustalił następujące dni wolne w przedszkolu w roku szkolnym 2018/2019:
02.11.2018 
24-31.12.2018
- przerwa świąteczna
11-17.02.2019 - ferie zimowe
19-22.04.2019 - przerwa świąteczna 
02.05.2019
21.06.2019

15-28.07.2019 przerwa wakacyjna
16.08.2019

 
 Światowy Dzień Zespołu Downa 21.03.2019
 

Wspólnie z przedszkolakami dnia 21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Głównym celem obchodów święta jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat trisomii 21 oraz propagowanie praw osób z zespołem Downa i integracja z nimi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy. Dla wyrażenia solidarności, akceptacji, zrozumienia i otwartości dla osób z zespołem Downa, 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Skarpetki mają przypominać nam o fakcie, że w społeczeństwie obok nas żyją osoby na co dzień zmagające się z poczuciem odrębności i niedopasowania do reszty społeczeństwa. 

O godzinie 9:30 udaliśmy się na przemarsz ulicami Krosna. Na rynku dzieci mogły pojeździć na konikach, które towarzyszyły nam przez cały pochód. Po drodzę rozdawaliśmy przechodniom żółte tulipany. Przemarsz zakończyliśmy w Niepublicznej Szkole Podstawowej - Niebieska 21.  Dzieci z grupy Raczków, Wiewiórek i Żabek przygotowały wspaniałe występy taneczne, którymi powitaliśmy wszystkich zebranych gości. Po raz pierwszy z okazji tego święta został zorganizowany otwarty konkurs taneczny "Roztańczeni" w którym wzieły udział przedszkolaki z różnych placówek miasta Krosna. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspaniałe nagrody. Konkurs przebiegał w przyjaznej wesołej atmosferze i dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólny udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Zapraszamy za rok !
Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu dnia 22 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się różnobarwne stroje. Dzieci oraz panie pracujące w naszym przedszkolu przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać królewny,rycerzy,myszki Miki, kotki, pieski, policjantów, żabki, oraz wiele ciakawych postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy. Na ten wyjątkowy bal zaproszono pana DJ, który zachęcał wszystkich do tańca radosną, przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc ze swoimi paniami w zabawach. W przerwie przygotowano dla wszystkich słodki poczęstunek. Bal przebiegał w radosnej, przyjaznej atmosferze i i przyniósł naszym podopiecznym niezapomnianych wrażeń. 


 Dzień Babci i Dziadka 

 
 
W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadzia odbył się dnia 25 stycznia 2019 roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00. Pani dyrektor uroczyście przywitała wszystkich zebranych gości. Zaproszeni Dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w roli małych artystów, którzy podczas tego wspaniałego święta przygotowały wraz z paniami część artystyczną. Dzieci z grupy Raczków, Żabek i Wiewiórek przedstawiły piękne Jasełka.  Scenki z życia Jezusa, pasterzy, Trzech królów oraz aniołków przeplatane były radosnymi świątecznymi pastorałkami. Podopieczni z grupy Chochlików oraz Niedźwiadków przygotowały wspaniałe przedstawienie teatralne, w którym nie zabrakło barwnych piosenek i radosnych tańców. Nie zabrakło także serdecznych życzeń oraz własnoręcznie wykonanych prezentów. Czas minął szybko i przyjemnie, a zadowolenie i uśmiech na twarzach Dziadków były nagrodą miło spędzonego czasu.

 

 


Wigilia  
 

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu przypadł w tym roku 20 grudnia. Miał on wyjątkową oprawę przygotowaną przez naszych przedszkolaków. Od samego rana trwały przygotowania do uroczystego, świątecznego obiadu. Podopieczni naszego przedszkola wraz z paniami pięknie nakryli stoły białymi obrusami oraz ustawili stroiki. Kiedy wszystko było już gotowe, wszystkie dzieci zebrały się na świątecznej sali. Po wspólnej modlitwie łamaliśmy się opłatkami i składaliśmy sobie życzenia. Następnie wszyscy zebrani zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym  znalazł się barszcz z uszkami, pierogi oraz słodki poczęstunek. Po ucztowaniu rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Przedszkolna Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. 
 

Wizyta Świętego Mikołaja 
 

7 grudnia do naszego przedszkola zawitał miły gość - Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały go już od wielu tygodni. Za to, że przez cały rok były bardzo grzecze i pracowite otrzymały prezenty, a w podziękowaniu zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. 


 

Wizyta Górników
 

5 grudnia do naszego przedszkola zawitali Górnicy z ZSP nr 4 w Krosnie. Opowiedzieli wiele ciekawostek n.t. ich zawodu, pokazali dzieciom naftę, czako i wiele innych... Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy ponownie!

 
Pokaz iluzji

24 października nasze przedszkole odwiedził Pan Iluzjonista. Pakazał on dzieciom mnóstwo magicznych sztuczek m.in. zaczarował różdżki, wyczarował kolorowe chusteczki oraz ogromną rurkę do picia wyciągnął z małego woreczka. Bardzo dziękujemy za ciekawy pokaz i zapraszamy ponownie! 

Pasowianie


18 października 2018 roku w naszym przedszkolu Planeta 21 odbyło się uroczyste pasowanie. Na przedszkolaka zostały pasowane dzieci z grupy "Raczków" i "Żabek". Nasze 5 latki z grupy "Wiewiórki" otrzymały miano starszaków. Podopieczni z grupy "Chochliki", "Niedźwiadki" oraz "Biedronki" zostali pasowani na zerówkowicza. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której przedszkolaki recytowały wierszyki, tańczyły, grały na instrumentach muzycznych i śpiewały. Po występach Pani dyrektor Paulina Zazulska dokonała pasowania, dotykając ramienia każdego dziecka wielką kredką. Podczas ślubowania dzieci obiecały być dobrymi przedszkolakami, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy a także specjalne prezenty. Po części oficjalnej dzieci udały się na specjalnie przygotowany z tej okazji poczęstunek.

Przed naszymi podopiecznymi wiele trudów w zdobywaniu wiedzy, dlatego też naszym maluchom życzymy wielu sukcesów, przyjaźni i radości. 

 


Noc w przedszkolu
W nocy z 31.08. na 01.09. odbyło się nocowanie dzieci z grupy Chochlików i Wiewiórek. 

 
 

Dzień Rodziny

16 czerwca na placu pod Merkury Market odbył się piknik z okazji "Dnia Rodziny" z udziałem naszych przedszkolaków. Na dzieciaki oraz ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji m.in. zabawy z animatorami, zawody sportowe, tańce, przejażdżka na konikach oraz wiele, wiele innych. Pogoda dopisała, a czas spędzony z rodzicami na spólnej zabawie wywołał mnóstwo uśmiechu. 

 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA:
 

W każdą sobotę oraz niedzielę (pracującą) Merkury Market przy 

ul. Bieszczadziej organizuje bezpłatny przejazd na kucykach

 dla naszych przedszkolaków przy okazaniu biletu,

który jest do pobrania w przedszkolu. 


Serdecznie zapraszamy :)


 

Wyjście dzieci z grupy Raczków do SMYKA

4 czerwca z okazji Dnia Dziecka Raczki wybrały się poszaleć w sali zabaw. Miały do dyspozycji różne tory przeszkód, trampoliny, kąciki tematyczne oraz wiele, wiele innych atrakcji. Dzieciaki padnięte, ale z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola. Wyjście do Filharmonii w Rzeszowie
 

We wtorek 29 maja dzieciaki pojechały na wycieczkę do Filharmonii na koncert pt. "Królewna Śnieżka". Przedszkolaki wz podekscytowaniem przyglądały się losom pięknej dziewczyny i krasnoludków. Po koncercie udaliśmy się na obiad, który dzieci zjadły ze smakiem. Po powrocie rodzice już czekali na swoje roześmiane pociechy. 

 Wyjście do Piwnicy PodCieniami w Krośnie
 

25 maja dzieci z grupy Chochlików wybrały się na wystawę pt. "Od ucznia do mistrza. Michał Mięsowicz - zegarmistrz". Podczas zwiedzania przedszkolaki miały okazję zobaczyć rożne rodzaje zegarów oraz ich mechanizmy. Na koniec dzieciaki wyszły na dzwonnicę wieży farnej, wewnątrz której znajdowały się trzy XVII-wieczne dzwony. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za kolejne zajęcia. 


 

Wyjście do Muzeum Rzemiosła w Krośnie
 

W czwartek 17 maja dzieci z grupy Chochlików udały się na krótką lekcję dotyczącą powstawania chleba. Zajęcia brzmiały "Od ziarenka do bochenka". Przedszkolaki wysłuchały bajeczki, a następnie obejrzały prezentację dotyczącą wyrobu chleba. Była to bardzo interesująca lekcja. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za zajęcia. 
 


 

Wyjście na konkurs recytatorski "ŻACZEK PRZEDSZKOLACZEK"
 

W dniu 10 maja kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim - Żaczek Przedszkolaczek zorganizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze: ,,Okulary" w wykonaniu Frania, "Szybko" zaprezentowany przez Piotrusia, "Entliczek pentliczek" wyrecytowany przez Emilkę oraz "Praczki" przez Natalię i Antosię. Milenka otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza "Zapach czekolady". Dzieciaki świetnie sobie poradziły i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola z dyplomami i książeczkami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciakom i życzymy dalszych sukcesów :)

 


Wyjście na wystawę "Szachy Świata"
 

12 kwietnia udaliśmy się na wystawę pt. "Szachy Świata"  do Muzeum Podkarpackiego. Dzieci miały nie tylko możliwość obejrzenia szachów z różnych zakątków świata, ale również w nie zagrać. Dodatkową atrakcją były szachy przedstawiające ulubione postacie z bajek takich jak np. Shrek, Star Wars, Tranformers, Smerfy i wiele, wiele innych. 

 
 

Rozstrzygnięcie konkursu "Giga-jajo" w Galerii Vivo

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na naszą pisankę Marylkę. Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w konkursie " Wielkanocne Giga Jajo - Vivo Krosno", a dzięki Waszym głosom otrzymaliśmy również nagrodę publiczności. Jeszcze raz dziękujemy!! 
 


Światowy Dzień Zespołu Downa 21.03.2018
 

Dziś wspólnie z przedszkolakami i gośćmi z Fundacji 21 świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Głównym celem obchodów święta jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat trisomii 21 oraz propagowanie praw osób z zespołem Downa i integracja z nimi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy. Dla wyrażenia solidarności, akceptacji, zrozumienia i otwartości dla osób z zespołem Downa, 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Skarpetki mają przypominać nam o fakcie, że w społeczeństwie obok nas żyją osoby na co dzień zmagające się z poczuciem odrębności i niedopasowania do reszty społeczeństwa. 

 

O godzinie 9:30 udaliśmy się na przemarsz ulicami Krosna. Na rynku dzieci mogły pojeździć na konikach, które towarzyszyły nam przez cały pochód. Po drodzę rozdawaliśmy przechodniom żółte tulipany oraz czerwone serduszka zrobione przez nasze przedszkolaki. Po powrocie w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka. Pani Dyrektor Paulina Zazulska wraz z terapeutkami z Fundacji 21 przygotowały dla dzieci przedstawienie pt. "Cztery pory roku", ale to nie koniec atrakcji! Gościliśmy także zwycięzców konkursu facebookowego Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Motylek. Dzieci wspólnie się bawiły oraz wzięły udział w różnych zabawach przygotowanych przez terapeutki. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólny udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa oraz dużo pozytywnej energii!
 

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii i na facebooku. 

 

 
Wyniki konkursu "Cztery pory roku"

1 miejsce w naszym facebookowym konkursie plastycznym zdobyła grupa "Biedronki" z Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola Motylek. Serdecznie gratulujemy! 


 

Wizyta strażaków

15 marca nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Przekazali oni wiele istotnych informacji dzieciom dotyczących bezpieczeństwa oraz przestrzegali przed "zabawą" ogniem. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki oraz kurtkę, a następnie obejrzeć wóz strażacki. Wszystkim dzieciom podobała się ta lekcja, a w szczególności mozliwość siedzenia w wozie strażackim. Bardzo dziękujemy za ciekawy pokaz i zapraszamy ponownie.


 

 

Koncert w Szkole Muzycznej w Krośnie 

8 marca wybraliśmy się na koncert do Szkoły Muzycznej. Uczniowie przygotowali dla nas muzyczny spacer po bajkach Disneya. Zaspiewała dla nas Elsa i Anna z "Krainy lodu", Pocahontas, Krab Sebastian oraz Arielka z "Małej Syrenki". Mieliśmy okazje posłuchać muzyki z takich bajek jak: "Król Lew" czy "Piękna i Bestia". Dzieciom bardzo się podobało i chętnie śpiewali razem z przyszłymi muzykami. 


 

RCKP
 

19 stycznia wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Kultur pogranicza
na bajkę widowisko taneczne pt. "80 dni dookoła świata". Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, a niektórzy nawet planują w przyszłości zostać tancerzami :)


Pies ratownik

W dniu 12 stycznia nasze przedszkole odwiedził wujek Weroniki razem ze swoim psem Chilą. Pan Piotr pracuje ze swoim psem jako ratownik górski TOPR. Podczas spotkania opowiedział nam o obowiązkach psa ratownika oraz pokazał kilka sztuczek. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy ponownie!


Pierwsza Pomoc w Planecie 21


W dniu 28 listopada nasze przedszkole odwiedziła grupa ratowników w ramach akcji "Misie Ratownisie". Ratownicy zaprezentowali formy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały pokaz oraz czynnie uczestniczyły w zajęciach. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii i na facebooku. Przedstawienie w RCKP


16 listopada udaliśmy się z naszymi przedszkolakami do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza na spektakl pt. "Zabawki w opałach". Dzieci z zaciekawieniem odglądały przedstawienie, a także dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci. 
 

Teatrzyk

W środę 11 października nasze przedszkole odwiedził teatr. Dzieci obejrzały zabawne przedstawienie pt,,Hipcio". Po zakończeniu spektaklu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 


Wizyta Pań Policjantek w naszym przedszkolu

6 października nasze przedszkole odwiedziły Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Krośnie. Podczas spotkania nasi wychowankowie obejrzeli bajkę, z której dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przechodzić przez jezdnie, oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła. Duże zainteresowanie u dzieci wywołały mundur i wyposażenie policjantek: tarcza policyjna czy kajdanki. Na koniec dzieci otrzymały od policjantek słodki poczęstunek oraz kolorowanki. Bardzo dziękujemy!


Wizyta w muzeum

14 września udalismy się na pieszą wycieczkę do Muzeum Podkarpackiego na dni otwarte. Dzieci miały okazję zobaczyć oraz dotknąć różnych przedmiotów z poszczególnych kontynentów m.in. Azji, Ameryki, Afryki, Australii. 


Wycieczka do Rymanowa Zdroju

20 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Rymanowa Zdroju gdzie spacerowaliśmy, karmiliśmy kaczki oraz zwiedzaliśmy najciekawsze atracje tj. tężnie solankową, pijalnie wód mineralnych i altankę na wodzie gdzie obejrzeliśmy wystawę prac ze słomy. Nastepie udaliśmy się do budki cukierniczej "Wołczański", gdzie na miejscu czekało na nas wiele niespodzianek m.in. przejeżdżka na kucyku, degustacja lodów i ciasteczek, udział w pokazie dekoracji ciast i tortów. Na koniec dzieci bawiły się na placu zabaw.

Bardzo dziękujemy rodzicom Milenki za zaproszenie i zorganizowaie świetnej zabawy! Było pysznie.
    


Balet "Jak Marysia swoje gąski zgubiła"

We wtorek 6 czerwca udaliśmy się do RCKP na przedstawienie baletowe. Zarówno Chochliki jak i nasze małe Wiewióreczki z zainteresowaniem ogladały spektakl. Na koniec nasze przedszkolaki zrobily sobie zdjęcie z gąską i krasnoludkami. 


Dzień Rodziny

W dniu 5.06.2017 udaliśmy się wspólnie z rodzicami naszych przedszkolaków do Zagrody "Szmer" świętować Dzień Rodziny. Czekoało tam na nas wiele atracji np.: przejazd bryczką, ciuchcią, lepienie z gliny czy sadzenie pomidorów. Nieco później zapaliliśmy wspólnie ognisko, na którym upieklismy kiełbaski. Na koniec dzieci zrobiły niespodziankę swoim rodzicom przedstawiając krótką inscenizację "Dzieciaki - zwierzaki". Wszyscy świetnie sie bawili. Bardzo dziękujemy!Dzień Dziecka w Planecie 21

Dzień Dziecka był dla maszych przedszkolaków bardzo emocjonujący i obfitował w wiele wydarzeń. Dzieci swoje święto rozpoczęły od przejazdzki autobusem do sklepu Kaufland, którego kierownictwo zapewniło wiele atrakcji, np. poznawali egzotyczne owoce, kwiaty i warywa, a na pożegnanie dzieciaki dostały od pracowników sklepu upominki. Kiedy wróciliśmy do przedszkola przedszkolaki z radością odkryły, że w sali zabaw czekają na nich nowe zabawki, które dyrekcja kupiła z okazji ich święta.


"Cała Polska sadzi drzewa z Radiem Zet"

W dniu 30.03.2017 przyłączyliśmy się do akcji "Cała Polska sadzi drzewa z Radiem ZET". Otrzymana sadzonka dębu szypułkowego już zagościła w naszym przedszkolnym ogródku. Dzień Kobiet 

8 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kobiet. Dzień przebiegał w miłej i wesołej atmosferze. Chłopcy przynieśli kwiaty oraz czekoladki dla pań i koleżanek oraz wykonali przepiękny plakat. Bardzo dziękujemy! Wizyta w gabinecie stomatologicznym

W dniu 1 marca dzieci udały się na przegląd dentystyczny do gabinetu stomatologicznego "Marident". Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane pracą dentysty oraz chętnie otwierały buzie. Na koniec wszystkie przedszolaki otrzymały dyplomy i upominki za dzielne zachowanie. Bardzo dziękujemy mamie Oli i Frania za zaproszenie! 


Koncert

28 lutego Chochliki i Wiewiórki udały się na koncert pt. "Bajka o instrumentach" do pobliskiej szkoły muzycznej. Dzieci miały okazję poznać wygląd oraz brzmienie wielu instrumentów muzycznych. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas! 

 


Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Rozmawialiśmy na temat zwyczajów walentynkowych oraz sposobów okazywania sobie uczuć. Co więcej wspólnie wskazywaliśmy osoby, które kochamy. Na koniec wykonaliśmy piękne walentynki dla naszych Rodziców.


Teatr w przedszkolu

W dniu 03.02.2017 nasze przedszkole odwiedził teatr "Magnus". Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Kot w butach", które bardzo im się spodobało. Po zakończeniu spektaklu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. 


Dzień Babci i Dziadka

W dniu 27 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały "Jasełka" (Teatr Cieni), zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki dla dziadków. Następnie dzieci wręczyły laurki i drobne upominki swoim najbliższym. Po części oficjalnej dziadkowie wraz ze swoimi wnukami i wnuczkami udali się na specjalnie przygotowany z tej okazji poczęstunek.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.  W dniu 11.01.2017 r. odbyła się nasza zabawa karnawałowa. Przebrane Przedszkolaki brały udział w wielu zabawach, a także doskonale bawiły się w rytmach najlepszych dziecięcych hitów, które puszczał dla nas tata Maksia i Sandry. Na naszym balu pojawiłi się m.in.: strażcy, aniołki, księżniczki, rycerze i wiele innych ciekawych postaci z bajek. Wszyscy wyglądali przepięknie w swych strojach. W przerwie dzieci udały się na słodki poczęstunek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.Wigilia w przedszkolu

W środę  21 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia oraz obchodziliśmy urodziny dwojga z naszych przedszkolaków: Tosi i Adama. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi ruskie i z kapustąi oraz inne smakołyki w tym oczywiście wielki tort urodzinowy. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.Wróżby Andrzejkowe w przedszkolu

W dniu 30.11 odbyły się w naszym przedszkolu zabawy i wróżby andrzejkowe. Nasze przedszkolaki odwiedziły tajemnicze wróżki, które przygotowały dla nich ciekawe niespodzianki. W atrakcjach znalazło się m.in.: wróżenie z magicznej, świetlanej kuli i przepowiadanie przyszłości, lanie przez klucz wosku oraz określanie kształtu powstałych figur, losowanie przedmiotów symbolizujących przyszły zawód oraz wspólne tańce przy muzyce.  Wspólne wróżby i zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.Mikołajki w naszym przedszkolu

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.  Z tej okazji wspólnie z przedszkolakami przygotowaliśmy dla Mikołaja krótkie przedstawienie, a długo oczekiwany gość został poczęstowany przez dzieci ciasteczkami i mlekiem. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a gdy wyszedł, nasze pociechy mogły nacieszyć się otrzymanymi podarunkami, które wywołały uśmiechy na ich twarzach.Wizyta w teatrze

23 listopada grupy Chochlików i Wiewiórek wybrały się do RCKP  zobaczyć przedstawienie baletowe pt. "Królewna Śnieżka i Siedmiu Gnomów". Było to wspaniałe widowisko, które bardzo spodobało się dzieciom. 


Wyjście na okoliczny cmentarz

W dniu 04.11 b.r. dzieci z naszego przedszkola wyszły na okoliczny cmentarz. Dzieci wraz z paniami zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć o zmarłych.  

 


Teatr w przedszkolu

11 paźdźiernika odwiedził nas teatrzyk EDEN. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. ,,Arka Noego". Opowiedziana historia bardzo ich zaciekawiła. Miały możliwość aktywnego uczestniczenia w spektaklu i poznały zwierzęta, które Noe zabrał na statek. 


Wizyta Pana Policjanta w naszym przedszkolu

16 września nasze przedszkole ponownie odwiedził Pan policjant z Komendy Miejskiej w Krośnie. Podczas spotkania nasi wychowankowie dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przechodzić przez jezdnie, oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła. Duże zainteresowanie u dzieci wywołały mundur i wyposażenie policjantów: policyjny lizak czy kajdanki. Wiedze przekazaną przez policjantów przedszkolaki uzupełniły oglądajac krótkie filmy instruktażowe.


Teatrzyk kukiełkowy w przedszkolu

6 września odwiedził nas teatrzyk lalkowy. Nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Na ich twarzach widać było wielką radość i zaciekawienie, a najwięcej uśmiechu wywołało siedmiu małych kransali. Dzieci mogły także obejrzeć z bliska lalki, przywiatać się z nimi i je podotykać..


Wyprawka dla przedszkolaka
Dla wszystkich dzieci:

 

- szczoteczka, kubek i pasta do zębów,
- buty na rzepy lub zatrzaski, z podeszwą antypoślizgową,

- worek na pobrudzone ubranko / bieliznę;
- dodatkowa para spodni, bluzka lub koszulka, dresik, a także skarpety, rajstopy i majtki (wszystko podpisane na metkach)

- strój sportowy na zajęcia gimnastyczne: dres, spodenki i koszulka, najlepiej zapakowane w worek;
-nakrycie głowy (chustka lub czapka z daszkiem),
-czarne getry i czarna koszulka ( potrzebne do Tetatru Cieni )


Oprócz tego dla grupy młodszej:

- pieluchy, jeśli dziecko jeszcze ich używa,
- piżamki do spania,Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

 

07.06 nasze przedszkolaki były z wizytą w straży pożarnej, gdzie poznały zawód STRAŻAKA. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego i uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych przez pracowników placówki. Na koniec dzieci mogły wcielić się w rolę strżaka i samodzielnie ugasić palący się domek. Oto fotorelacja.
Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę KM PSP w Krośnie za miłe przyjęcie i liczne atrakcje ! Być może kiedyś któryś z naszych przedszkolaków zasili szeregi DZIELNYCH STRAŻAKÓW.Wizyta w bibliotece

28 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ - FILIA nr 4 w Krośnie, gdzie panie bibliotekarki przygotowały dla nich liczne atrakcje. Dzieci obejrzały bibliotekę, Panie bibliotekarki pokazały im książki, oprowadziły między regałami a także przygotowały różne zabawy, które bardzo przypadły do gustu naszym wychowankom. Na zakończenie wizyty dzieci mogły same wybrać sobie i obejrzeć ksiązki a pożniej pobawić się pluszakami i innymi zabawkami. Za życzliwe przyjęcie i wspaniale zoorganizowany czas - DZIĘKUJEMY !