Aktualności

 

Informacja!
Przypominamy, że nauczyciele i terapeuci pełnią dyżur od godziny 15:30 do 16:30 w dniach:
- budynek przy ul. Wolności - każdy ostatni czwartek miesiąca
- budynek przy ul. Czajkowskiego - każda ostatnia środa miesiąca.

 Prosimy o wcześniejsze poinformowanie nauczycieli w przypadku chęci porozmawiania.W najbliższym czasie 

dot. dzieci z budynku przy ul. Wolności 1

16 października* przedstawienie pt. "Bezpieczna droga" w wykonaniu aktorów z teatru Zielony Melonik
21 października* wizyta Pań z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej - głośne czytanie dzieciom
22 października* pasowanie na przedszkolaka o godz. 13:00
28 października* wyjście na spektakl pt. "Koziołek Matołek"
29 października* spotkanie z Panem Policjanantem

 Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020!
Dnia 02.09.2019r. Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Planeta 21 ustalił następujące dni wolne w przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020:

24-31.12.2019 - przerwa świąteczna
13-19.01.2020 - ferie zimowe
10-13.04.2019 - przerwa świąteczna 
20.07-02.08.2020 przerwa wakacyjna
Teatrzyk "Zielony Melonik"

16 paźdźiernika odwiedził nas teatrzyk Zielony Melonik. Podczas spektaklu pt. „Bezpieczna droga” przedszkolaki poznawały zasady ruchu drogowego. Dzieci poodczas przedstawienia miały możliwość aktywnego uczestniczenia - pomogły Babie Jadze zdobyć prawo jazdy!  :) Teatrztyk „Zielony Melonik” był naszym gościem poraz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Równocześnie bawił i uczył nasze przedszkolaki.  Nie możemy już się doczekać kolejnego spotkania ze wspaniałymi aktorami. Dziękujemy
 
 


Światowy Dzień Zespołu Downa 21.03.2019
 

Wspólnie z przedszkolakami dnia 21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Głównym celem obchodów święta jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat trisomii 21 oraz propagowanie praw osób z zespołem Downa i integracja z nimi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy. Dla wyrażenia solidarności, akceptacji, zrozumienia i otwartości dla osób z zespołem Downa, 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Skarpetki mają przypominać nam o fakcie, że w społeczeństwie obok nas żyją osoby na co dzień zmagające się z poczuciem odrębności i niedopasowania do reszty społeczeństwa. 

O godzinie 9:30 udaliśmy się na przemarsz ulicami Krosna. Na rynku dzieci mogły pojeździć na konikach, które towarzyszyły nam przez cały pochód. Po drodzę rozdawaliśmy przechodniom żółte tulipany. Przemarsz zakończyliśmy w Niepublicznej Szkole Podstawowej - Niebieska 21.  Dzieci z grupy Raczków, Wiewiórek i Żabek przygotowały wspaniałe występy taneczne, którymi powitaliśmy wszystkich zebranych gości. Po raz pierwszy z okazji tego święta został zorganizowany otwarty konkurs taneczny "Roztańczeni" w którym wzieły udział przedszkolaki z różnych placówek miasta Krosna. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspaniałe nagrody. Konkurs przebiegał w przyjaznej wesołej atmosferze i dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólny udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa. Zapraszamy za rok !Bal karnawałowy

W naszym przedszkolu dnia 22 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się różnobarwne stroje. Dzieci oraz panie pracujące w naszym przedszkolu przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali przedszkolnej można było spotkać królewny,rycerzy,myszki Miki, kotki, pieski, policjantów, żabki, oraz wiele ciakawych postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wesołej zabawy. Na ten wyjątkowy bal zaproszono pana DJ, który zachęcał wszystkich do tańca radosną, przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc ze swoimi paniami w zabawach. W przerwie przygotowano dla wszystkich słodki poczęstunek. Bal przebiegał w radosnej, przyjaznej atmosferze i i przyniósł naszym podopiecznym niezapomnianych wrażeń. 


 Dzień Babci i Dziadka 

 
 
W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadzia odbył się dnia 25 stycznia 2019 roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00. Pani dyrektor uroczyście przywitała wszystkich zebranych gości. Zaproszeni Dziadkowie mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w roli małych artystów, którzy podczas tego wspaniałego święta przygotowały wraz z paniami część artystyczną. Dzieci z grupy Raczków, Żabek i Wiewiórek przedstawiły piękne Jasełka.  Scenki z życia Jezusa, pasterzy, Trzech królów oraz aniołków przeplatane były radosnymi świątecznymi pastorałkami. Podopieczni z grupy Chochlików oraz Niedźwiadków przygotowały wspaniałe przedstawienie teatralne, w którym nie zabrakło barwnych piosenek i radosnych tańców. Nie zabrakło także serdecznych życzeń oraz własnoręcznie wykonanych prezentów. Czas minął szybko i przyjemnie, a zadowolenie i uśmiech na twarzach Dziadków były nagrodą miło spędzonego czasu.

 

 

Wigilia  
 

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu przypadł w tym roku 20 grudnia. Miał on wyjątkową oprawę przygotowaną przez naszych przedszkolaków. Od samego rana trwały przygotowania do uroczystego, świątecznego obiadu. Podopieczni naszego przedszkola wraz z paniami pięknie nakryli stoły białymi obrusami oraz ustawili stroiki. Kiedy wszystko było już gotowe, wszystkie dzieci zebrały się na świątecznej sali. Po wspólnej modlitwie łamaliśmy się opłatkami i składaliśmy sobie życzenia. Następnie wszyscy zebrani zasiedli do wigilijnego stołu, przy którym  znalazł się barszcz z uszkami, pierogi oraz słodki poczęstunek. Po ucztowaniu rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Przedszkolna Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. 
 

Wizyta Świętego Mikołaja 
 

7 grudnia do naszego przedszkola zawitał miły gość - Święty Mikołaj. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały go już od wielu tygodni. Za to, że przez cały rok były bardzo grzecze i pracowite otrzymały prezenty, a w podziękowaniu zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. 


 

Pasowianie


18 października 2018 roku w naszym przedszkolu Planeta 21 odbyło się uroczyste pasowanie. Na przedszkolaka zostały pasowane dzieci z grupy "Raczków" i "Żabek". Nasze 5 latki z grupy "Wiewiórki" otrzymały miano starszaków. Podopieczni z grupy "Chochliki", "Niedźwiadki" oraz "Biedronki" zostali pasowani na zerówkowicza. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną, podczas której przedszkolaki recytowały wierszyki, tańczyły, grały na instrumentach muzycznych i śpiewały. Po występach Pani dyrektor Paulina Zazulska dokonała pasowania, dotykając ramienia każdego dziecka wielką kredką. Podczas ślubowania dzieci obiecały być dobrymi przedszkolakami, a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy a także specjalne prezenty. Po części oficjalnej dzieci udały się na specjalnie przygotowany z tej okazji poczęstunek.

Przed naszymi podopiecznymi wiele trudów w zdobywaniu wiedzy, dlatego też naszym maluchom życzymy wielu sukcesów, przyjaźni i radości. 

 
 

Wyjście na konkurs recytatorski "ŻACZEK PRZEDSZKOLACZEK"

 

W dniu 10 maja kilkoro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim - Żaczek Przedszkolaczek zorganizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze: ,,Okulary" w wykonaniu Frania, "Szybko" zaprezentowany przez Piotrusia, "Entliczek pentliczek" wyrecytowany przez Emilkę oraz "Praczki" przez Natalię i Antosię. Milenka otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza "Zapach czekolady". Dzieciaki świetnie sobie poradziły i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola z dyplomami i książeczkami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciakom i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Giga-jajo" w Galerii Vivo

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na naszą pisankę Marylkę. Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce w konkursie " Wielkanocne Giga Jajo - Vivo Krosno", a dzięki Waszym głosom otrzymaliśmy również nagrodę publiczności. Jeszcze raz dziękujemy!! 
 


Światowy Dzień Zespołu Downa 21.03.2018
 

Dziś wspólnie z przedszkolakami i gośćmi z Fundacji 21 świętowaliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Pierwszy Dzień Wiosny.
Głównym celem obchodów święta jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat trisomii 21 oraz propagowanie praw osób z zespołem Downa i integracja z nimi. Z tej okazji na całym świecie odbywają się liczne imprezy. Dla wyrażenia solidarności, akceptacji, zrozumienia i otwartości dla osób z zespołem Downa, 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki, najlepiej nie do pary. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Skarpetki mają przypominać nam o fakcie, że w społeczeństwie obok nas żyją osoby na co dzień zmagające się z poczuciem odrębności i niedopasowania do reszty społeczeństwa. 

 

O godzinie 9:30 udaliśmy się na przemarsz ulicami Krosna. Na rynku dzieci mogły pojeździć na konikach, które towarzyszyły nam przez cały pochód. Po drodzę rozdawaliśmy przechodniom żółte tulipany oraz czerwone serduszka zrobione przez nasze przedszkolaki. Po powrocie w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka. Pani Dyrektor Paulina Zazulska wraz z terapeutkami z Fundacji 21 przygotowały dla dzieci przedstawienie pt. "Cztery pory roku", ale to nie koniec atrakcji! Gościliśmy także zwycięzców konkursu facebookowego Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Motylek. Dzieci wspólnie się bawiły oraz wzięły udział w różnych zabawach przygotowanych przez terapeutki. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólny udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa oraz dużo pozytywnej energii!
 

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii i na facebooku. 

 

 
 

Wróżby Andrzejkowe w przedszkolu


W dniu 30.11 odbyły się w naszym przedszkolu zabawy i wróżby andrzejkowe. Nasze przedszkolaki odwiedziły tajemnicze wróżki, które przygotowały dla nich ciekawe niespodzianki. W atrakcjach znalazło się m.in.: wróżenie z magicznej, świetlanej kuli i przepowiadanie przyszłości, lanie przez klucz wosku oraz określanie kształtu powstałych figur, losowanie przedmiotów symbolizujących przyszły zawód oraz wspólne tańce przy muzyce.  Wspólne wróżby i zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.Mikołajki w naszym przedszkolu

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.  Z tej okazji wspólnie z przedszkolakami przygotowaliśmy dla Mikołaja krótkie przedstawienie, a długo oczekiwany gość został poczęstowany przez dzieci ciasteczkami i mlekiem. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a gdy wyszedł, nasze pociechy mogły nacieszyć się otrzymanymi podarunkami, które wywołały uśmiechy na ich twarzach.

Wyjście na okoliczny cmentarz

W dniu 04.11 b.r. dzieci z naszego przedszkola wyszły na okoliczny cmentarz. Dzieci wraz z paniami zapaliły znicze i chwilą ciszy uczciły pamięć o zmarłych.  

 Wizyta Pana Policjanta w naszym przedszkolu

16 września nasze przedszkole ponownie odwiedził Pan policjant z Komendy Miejskiej w Krośnie. Podczas spotkania nasi wychowankowie dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przechodzić przez jezdnie, oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła. Duże zainteresowanie u dzieci wywołały mundur i wyposażenie policjantów: policyjny lizak czy kajdanki. Wiedze przekazaną przez policjantów przedszkolaki uzupełniły oglądajac krótkie filmy instruktażowe.Wyprawka dla przedszkolaka
Dla wszystkich dzieci:

 

- szczoteczka, kubek i pasta do zębów,
- buty na rzepy lub zatrzaski, z podeszwą antypoślizgową,

- worek na pobrudzone ubranko / bieliznę;
- dodatkowa para spodni, bluzka lub koszulka, dresik, a także skarpety, rajstopy i majtki (wszystko podpisane na metkach)

- strój sportowy na zajęcia gimnastyczne: dres, spodenki i koszulka, najlepiej zapakowane w worek;
-nakrycie głowy (chustka lub czapka z daszkiem),
-czarne getry i czarna koszulka ( potrzebne do Tetatru Cieni )


Oprócz tego dla grupy młodszej:

- pieluchy, jeśli dziecko jeszcze ich używa,
- piżamki do spania,